| Knjižnični red |Bralna značka | Dejavnosti |Učbeniški sklad

V knjižnici te pričakuje knjižničarka Maja Jeras, telefon: 08 205 505 8, elektronska pošta: maja.jeras@guest.arnes.si

“Verjamem v čarovnijo, ki se lahko zgodi, ko beremo dobro knjigo.” (J. K. Rowling)

V iskalniku Cobiss za iskanje po katalogu šolske knjižnice v vrstico knjižnice vpišeš kratico OSZAD. Povezava do kataloga je tukaj.

Bralna značka, sodelovanje v projektu Poletavci, Najpoletavci se prizna kot eno prebrano knjigo. Potrdilo učenci prinesejo mentorju. Pripovedovanje za bralno značko se zaključi 31. maja.

Prijetno branje še naprej in povabljeni k poletnem projektu MKL Poletavci in Najpoletavci.

AKTUALNO

• 2. april, mednarodni dan knjig za otroke. Na ta dan, leta 1805 v mestu Odense na Danskem, se je rodil Hans Christian Andersen, ki velja za največjega pravljičarja. K letošnjem 2. aprilu smo povabljeni tudi k spoznavanju knjižne zbirke Sinji galeb, ki letos praznuje 70 let. Druga bralna spodbuda pa je namenjena pisateljici Eli Peroci, letos mineva 100 let od njenega rojstva. Lepo povabljeni k branju in raziskovanju.
  • Plečnikovo in Tartinijevo leto
  • Mednarodno leto stekla
  • Kaj dogaja? Razstava Ljubezen je v zraku in Razstava kazalk učencev drugih šol (projekt)
  • Kaj dogaja? Razstava knjig Franceta prešerna
  • Teden pisanja z roko. Aktivnosti so podaljšane do 18. februarja.
  • 11. december, mednarodni dan gora, sodelovanje v projektu Brati gore pri interesni dejavnosti Svet pravljic

Ta veseli dan kulture v TMS, Tehniški muzej Slovenije, Vrhnika, 3 December 2021

• 37. Slovenski e-knjižni sejem, od 22. 11. – 5. 12. 2021 lahko spremljate na povezavi: https://www.knjiznisejem.si/index.php/sl/.
  • oktober – MEDNARODNI MESEC ŠOLSKIH KNJIŽNIC 2021 “PRAVLJICE IN LJUDSKE POVESTI PO SVETU”
  • 17.9. Dan zlatih knjig – začetek bralne značke
  • Nacionalni mesec skupnega branja ob 8. septembra do 10. oktobra.
  • 8. september, mednarodni dan pismenosti.
(Skupno 7.029 obiskov, današnjih obiskov 1)