| Knjižnični red |Bralna značka | Dejavnosti |Učbeniški sklad

V šolski knjižnici te pričakuje knjižničarka Maja Jeras,

telefon: 08 205 505 8, elektronska pošta: maja.jeras@guest.arnes.si

“Verjamem v čarovnijo, ki se lahko zgodi, ko beremo dobro knjigo.” (J. K. Rowling)

29. 3., 6. uro ustvarjalna delavnica Izdelaj velikonočni lonček z zajčkom. Prvič bodo delavnico vodile učenke Zala, Neli, Zarja. Punce hvala za pogum, idejo, čas.

25. 3. ob 14.00-14.45, ustvarjalna delavnica, izdelaj rožico za lepši dan

21. 3. ob 7. 30 v knjižnici, druženje ob mednarodnem dnevu poezije

20. 3. MEDGENERACIJSKO BRANJE V 2. B.

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Šolski likovni natečaj »Maskota šolske knjižnice«. Izbrali smo delo Pie Pečar, 6. b, “Knjižni duhec”. Podelili smo 2 nagradi za ustvarjalnost: Zoja Erbežnik, 6. a in Arina Sapetko, 6. a. Izbor likovnih del si lahko ogledate v šolski knjižnici do 17. januarja 2024.

Razstava “70. rojstni dan knjižnične zbirke Čebelica” Najstarejšo knjigo Šivilja in škarjice, leto izdaje 1968, je prinesla Nika Cvetko, 5. a.

Nagrajenki knjižničnega detektiva, 1.-3. r.: Sara Mejač, 3. b, 4.-9. r.: Ajlin Hadžipašić, 4. a.

ČESTITAMO! Nagrade prevzamete v šolski knjižnici. VSEM HVALA ZA SODELOVANJE.

Ustvarjalne delavnice ob četrtkih, od 14.10 do 15.00.

30. 11. : izdelava cofka in/ali kapice iz volne. Prosim, prinesite volno (najbolje belo in rdečo, če nimaš pa lahko tudi kakšno drugo).

7. 12. : izdelava mini venčka iz vrvice. Za vrvico bo poskrbljeno. PRIJAVE SO ZAPRTE

14. 12. : pletemo na prste. PRIJAVE SO ZAPRTE Prinesite volno katerekoli barve.  V primeru, da volne nimaš, vseeno pridi.

39. Slovenski knjižni sejem, Gospodarskem razstavišču od 21. do 26. 11. 2023. Po spletu si lahko naročite brezplačen kupon za mestni avtobus in kupon za 75 % popust za karto za vlak.

Učenke knjižničarskega krožka bodo knjižni sejem obiskale v torek, 21. 11. 2023.

OKTOBER – MEDNARODNI MESEC ŠOLSKIH KNJIŽNIC

“Šolska knjižnica: moj srečni kraj, kjer ustvarjalnosti in domišljiji ni meja”

Šolski likovni natečaj »Maskota šolske knjižnice«

• Na likovnem natečaju lahko sodelujete vsi učenci naše šole.
  • Na polovico lista a 4, ki ga dobite v knjižnici, narišete maskoto šolske knjižnice in jo poimenujete.
  • Tehnika: risanje s svinčnikom, barvicami, flumastri.
  • Na hrbtno stran napišite svoje podatke: ime in priimek, razred.
  • Izdelke oddajte do 10. novembra, v škatlo, v knjižnici.
  • Strokovna komisija bo izbrala maskoto knjižnice, ki jo bo knjižničarka tudi izdelala.
  • Zmagovalca bomo razglasili 14. novembra in ga nagradili.
Razstava “70. rojstni dan knjižnične zbirke Čebelica”
Učenci in zaposleni vabljeni, da tudi vi sodelujete pri razstavi in v knjižnico do 19. oktobra prinesete svoje Čebelice. Razstava knjig bo v knjižnici do 10. novembra. Lastnika najstarejše “Čebelice” bomo nagradili.
13. in 14. novembra pridete v knjižnico iskat svoje knjige. Hvala za sodelovanje.

Zjutraj berem, ob ponedeljkih in torkih od 7.30 – 8.05

Knjižničarka bere (medgeneracijsko branje),  ob četrtkih ob 7.30-8.05

Ustvarjalna delavnica, ob petkih, 7.30-8.05 in v petek 13.30-14.15

Pravljična joga v sredo, 25. 10. Ob 14.15 – 15.00

Moja naj knjiga. Pravljični kviz za učence 1. do 3. razreda

Knjižnični detektiv za učence od 4. do 9. razreda

8. 9. – 8. 10. – Vsak jutro v knjižnici beremo od 7.30 – 8.05 (nacionalni mesec skupnega branja). Vabljeni.

17. 9. – “dan zlatih knjig” (rojstvo in smrt pisatelja Franceta Bevka) začetek sodelovanja za bralno in eko bralno značko

8. september – mednarodni dan pismenosti

(Skupno 10.392 obiskov, današnjih obiskov 2)