Na Šmartinski cesti so bila v preteklem šolskem letu odpravljena nevarna mesta šolskih poti, zato bo v prihodnjem šolskem letu 2024/2025 ukinjen šolski prevoz.

Poslan dopis s strani Ministrstva za infrastrukturo – Direkcije Republike Slovenije za infrastrukturo je izdal zapisnik o komisijskem pregledu izvedenih del, iz katerega je bilo razvidno, da so bila dela na Šmartinski cesti izvedena. S tem so odločili, da so razlogi, po katerih je bila po presoji ogrožena varnost učencev na poti v šolo, odpravljeni in posledično je odpravljen tudi brezplačni šolski prevoz.

Za varnost učencev so bili dodani prehodi za pešce, semaforji in pločniki. Iz smeri Zaloga pelje tudi redna avtobusna linija številka 10, katere se učenci lahko poslužujejo, da pridejo hitreje v šolo.