Mednarodni projekt Branje ne pozna meja

Projekt se izvaja v slovenskih in hrvaških osnovnošolskih knjižnicah. V slovenskih osnovnih šolah se berejo prevodi hrvaških pisateljev, v hrvaških šolah pa prevodi slovenskih pisateljev. Projekt razen branja in poustvarjanja vključuje tudi raziskovalno delo, saj učenci raziskujejo zgodovino, kulturo in znamenitosti kraja partnerske šole. Sodelujemo tretjič, tokrat z Osnovno šolo Marije i Line Umag.

K sodelovanju so vabljeni učenci 4. in 5. razredov. Projekt bo potekal v knjižnici. Z učenci bomo na glas brali knjigo Ratka Bjelčića z naslovom Mali dnevnik velike ljubezni. Raziskovali bomo Umag, Istro, Hrvaško, spoznali nekaj hrvaški besed in pripravili program za naše prijatelje. Projekt se bo zaključil na naši šoli, 4. 6. 2018  z obiskom prijateljev iz Umaga.

Koordinatorica projekta: Maja jeras